Moterys ir verslas

Lietuvos Respublikos ūkio ministerija jau ketvirtą kartą organizuoja kasmetinę moterų verslumo skatinimo konferenciją „VIS"sos:Verslios.Išmanios.Socialios", kuri vyks š.m. gruodžio 6 d. Ūkio ministerijoje. Konferencijoje tiek verslias moteris, tiek potencialias verslininkes supažindinsime su naujomis įsitraukimo į socialinio verslo veiklas galimybėmis, pasidalysime sėkmės istorijomis, taip pat pakviesime dalyvauti praktinių įgūdžių tobulinimo dirbtuvėse.

Renginio metu pirmą kartą bus teikiami „Verslių moterų apdovanojimai“ - verslininkėms bus įteiktos šios nominacijos: „Socialinio verslo lyderė“ ir „Versli moteris“.

Kviečiame moteris būti aktyvioms ir užpildyti pridedamą paraišką dalyvauti apdovanojimų konkurse, užpildytas paraiškas iki š.m. lapkričio 20 dienos išsiųskite elektroniniu paštu Indre.Andrijauskiene@ukmin.lt.

Laukiame Jūsų ir verslumo konferencijoje. Jei ketinate joje dalyvauti, prašom registruotis adresu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdhs1o_eI8oxkoeeIYr63Mkrq517R41xVYu3YYCwhudp5x4-w/viewform

Dalyvių skaičius ribotas. Renginys nemokamas.

Konferencijos programa

Paraiškos forma

Nominacijų kriterijai

 

WEgate platforma – moterų verslumą skatinanti priemonė

WEgate – Europos Komisijos iniciatyva sukurta nauja platforma, siekiant skatinti moterų verslumą visoje Europoje. Ši unikali Europoje platforma atveria galimybes moterims gauti visą informaciją vienoje vietoje., sužinoti kaip pradėti verslą, kaip jį plėtoti bei ieškoti investuotojų, partnerių, mentorių ir kt.

Šio instrumento pagalba moterims taps daug lengviau gauti reikiamą informaciją, atrasti partnerių ir naujų finansavimo šaltinių, todėl kviečiame jungtis ir Lietuvos moteris.

Šiuo metu platforma prieinama trimis (anglų, prancūzų ir vokiečių) kalbomis, bet planuojama, kad bus išverstas į visas 24 Europos Sąjungos kalbas. Jau dabar platformoje yra daug naudingos informacijos apie tai, kaip pradėti verslą, teisinius reguliavimus, mokestines aplinkas ir pan. Informacija suskirstyta pagal kategorijas, taip pat galima rūšiuoti pagal valstybes nares. Čia pateikiami ir įkvepiantys gerosios praktikos pavyzdžiai, sėkmės istorijos ir mokomoji medžiaga.

Portalas bus nuolat atnaujinamas.
Portalą rasite šiuo adresu: https://wegate.eu/

 

Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse moterys sudaro 52 proc. visų ES gyventojų, tačiau tik 34,4 proc. moterų turi savo verslą. Ieškant priežasčių, kodėl moterų verslininkių yra mažiau nei vyrų, yra teigiama, kad moterys, norėdamos pradėti verslą, susiduria su daugiau sunkumų nei vyrai – tiek steigiant ir vystant savo verslą, tiek derinant verslo ir šeimos įsipareigojimus.

Veiksmų plane „Verslumas 2020“ nurodoma, kad pradedančioms verslą ir juo užsiimančioms moterims kyla daugiau sunkumų nei vyrams, ypač prieigos prie finansų, mokymo, ryšių palaikymo požiūriu ir derinant profesinę veiklą ir šeimyninį gyvenimą. Todėl svarbu, kad potencialios verslininkės būtų informuotos apie verslo paramos programas ir finansavimo galimybes. Taip pat svarbu pristatyti sėkmingai dirbančias verslininkes visuomenei, siekiant parodyti moterims, kad jos turi sėkmingos veiklos galimybių darbo rinkoje.
 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2017-11-30