Valstybinės svarbos projektai

Ūkio ministerija parengė Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo „Dėl UAB „Margasmiltė“ anhidrito kasyklos, esančios Pagiriuose, Kauno rajono savivaldybės teritorijoje, įrengimo projekto pripažinimo valstybei svarbiu projektu“ projektą, kuriuo siūloma anhidrito kasyklos įrengimą pripažinti valstybei svarbiu projektu.

Projektu skatinama regionų plėtra ir naujos pramonės šakos – šachtinio išteklių išgavimo ir naujų produktų gamybos – atsiradimas. Numatoma projekto įgyvendinimo metu sukurti 120 naujų darbo vietų, taip pat 700 darbo vietų sukurti netiesiogiai – gaminant statybines medžiagas, apdailos elementus, trąšas ir kt. Numatoma eksportuoti 70 procentų išgaunamos žaliavos ir pagaminamos produkcijos, taip pat aprūpinti vidaus rinką reikiama žaliava produkcijai gaminti. Valstybei svarbaus projekto statuso suteikimas padėtų pritraukti projektui plėtoti būtiną finansavimą.

Valstybei svarbaus projekto statusas projekto įgyvendintojui nesuteikia jokių mokestinių lengvatų ar privilegijų. Numatoma, kad valstybės gaunama nauda iš vykdomo projekto veiklos sieks 305 000 EUR, iš jų 80 procentų pateks į valstybės biudžetą, 20 procentų – į Kauno rajono savivaldybės biudžetą.

Paskutinė atnaujinimo data: 2017-10-02