Verslo ir mokslo partnerystė

Ūkio ministerija kviečia dalyvauti jau septintą kartą rengiamame konkurse „VERSLO IR MOKSLO PARTNERYSTĖ 2017“.
Konkurso nugalėtojas bus apdovanotas 2017 m. spalio 12 d. tarptautinio Vilniaus inovacijų forumo „Innovation Drift 2017“ metu. Šis forumas viena iš renginių ciklo „Inovacijų savaitė 2017“, vyksiančio š. m. spalio 9-13 dienomis, dalių.
Konkursui pateiktos paraiškos bus vertinamos atsižvelgiant į sukurto ir rinkai pateikto produkto inovatyvumą bei produkto įtaką įmonės konkurencingumui.
Paraiškos laukiamos vmb@ukmin.lt iki 2017 m. rugsėjo 28 d. (imtinai).
Konkurso paraiškos forma 
Paraiškos vertinimo kriterijai
Konkurso komisijos nuostatai

Daugiau informacijos – tel. 8 706 64663

 

Konkurso "Verslo ir mokslo partnerystė" nugalėtojai

2016 m.

UAB „Altechna R&D“. UAB „Altechna R&D“ kartu su tyrėju Mindaugu Mikučiu pelnė apdovanojimą sukūrusi inovatyvią, lazerinę skaidrių medžiagų, tokių kaip stiklas, safyras, pjovimo technologiją, panaudojant Beselio pluoštus. Ši technologija leidžia pjaustyti itin kietas ir skaidrias medžiagas bei atlikti itin smulkų pjūvį. Pjūvio linija yra maždaug 10 kartų plonesnė nei žmogaus plaukas, o pjovimo greitis siekia nuo 100 mm/s iki 1000 mm/s. Ši technologija gali būti pritaikoma įvairiose srityse, tačiau plačiausiai – elektronikoje, kuriant išmaniąsias technologijas, gaminant rankinius laikrodžius, šiuolaikinius išmaniuosius telefonus, televizorių ekranų stiklus, safyrinių laikrodžių stikliukų gamybai ir rubinų apdirbimui. Technologija turi nacionalinį patentą, taip pat pateiktos patentinės paraiškos tarptautiniu lygiu: Pietų Korėjoje, Japonijoje, JAV, Kinijoje.

2015 m.

UAB „Biocentras“. UAB „Biocentras“ drauge su Valstybiniu mokslinių tyrimų institutu Inovatyvios medicinos centru sukūrė analogų neturintį maisto papildą „Fortuna“.  Jo veiklioji medžiaga stiprina žmogaus imuninę sistemą, taip apsaugodama jį nuo įvairių, taip pat ir vėžinių, ligų. Maisto papildas „Fortuna“ yra β-gliukano pagrindu sukurtas preparatas, aprūpinantis žmogaus organizmą visomis reikalingomis biologiškai aktyviomis medžiagomis, kurios stiprina žmogaus imuninę sistemą. Projekto kūrėjai teigia, kad jis gali būti ne tik puiki prevencinė onkologinių ligų priemonė – šis maisto papildas aktualus visiems, norintiems sustiprinti savo sveikatą.
 „Biopreparato veiklioji medžiaga yra gaunama iš mielių, tai yra, ji yra biologinės prigimties, nėra chemiškai sintetinama. Kitas jos išskirtinumas – skysta forma, nes paprastai β–gliukanai yra pateikiami vartotojams tablečių ar kapsulių pavidalu. Skysta biopreparato būsena sąlygoja tai, kad veikliosios medžiagos yra lengvai pasisavinamos organizmo ir jo suvartoti reikia žymiai mažiau“, – pasakoja įmonės direktorius profesorius Saulius Grigiškis.
Maisto papildas „Fortuna“ turi lietuvišką patentą, taip pat pateikta paraiška pasauliniam patentui gauti. UAB „Biocentras“ išrinkta atstovauti Lietuvą 2015/2016 Europos verslo Oskarais tituluojamuose Europos verslo apdovanojimuose.
 

2014 m.

UAB „Bioseka“. UAB "Bioseka" sukūrė technologiją, naudojamą naujos kartos priešbakteriniams preparatams kurti ir padedančią spręsti globalią bakterinių infekcijų atsparumo antibiotikams problemą. Konkurso laimėtoja projektą įgyvendino bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto Medicinos fakultetu ir Izraelio biotechnologijų įmone „GeneArrest Ltd“. Bendrovės sukurta technologija slopina streptokokų, kurie sukelia daugelį žmogaus nosiaryklės, kardiovaskulinių audinių ir kvėpavimo takų infekcijų, gebėjimą formuoti bioplėvelę, kuri lemia chronines ir komplikuotas infekcijas. Technologija, kurią šiuo metu įmonė tobulina, – visiškai nauja ir iki šiol nebuvo taikoma biomedicinos srityje. UAB „Bioseka“ yra pripažinta viena inovatyviausių Šiaurės Europos pradedančiųjų įmonių. Įgyvendindama mokslinių tyrimų ir inovacijų projektą bendrovė įdarbina Lietuvos bioinformatikos, mikrobiologijos ir biochemijos specialistus. Be to, UAB „Bioseka“ per trejus veiklos metus į Lietuvą pakvietė dirbti lietuvių mokslininkų ir tyrėjų, dirbusių JAV ir Jungtinėje Karalystėje.

2013 m.

UAB „Baltic Orthoservice“. UAB „Baltic Orthoservice“ sukūrė ir rinkai pristatė unikalios konstrukcijos kulkšnies ir pėdos ortopedinių įtvarų liniją „Easy Walk“. Konkurso laimėtoja projektą įgyvendino bendradarbiaudama su Kauno technologijos universitetu. UAB „Baltic Orthoservice“ sukurtas kulkšnies ir pėdos ortopedinis įtvaras padeda vaikščioti tiems žmonėms, kurių pėda dėl įgimtų ligų ar traumų yra nelanksti per čiurnos sąnarį. Įtvarai „Easy Walk“ unikalūs tuo, kad juos gaminant vietoje plastiko panaudotas anglies kompozitas. „Ši medžiaga paprastai naudojama aviacijos ir automobilių pramonėje. Panaudojus ją „Easy Walk“ gamyboje, įtvarai tapo itin lengvi. Pacientui – tai vienas svarbiausių kriterijų, nes kuo įtvaras lengvesnis, tuo jis patogesnis ir tuo natūralesnė jį nešiojančio žmogaus eisena“, – pasakojo UAB „Baltic Orthoservice“ ortopedas technikas Deividas Šatikas.

2012 m.

UAB "Precizika Metrology". UAB "Precizika Metrology" sukūrė linijinių matų gamybos technologijų ir poslinkių matavimo sistemą. Konkurso laimėtoja projektą įgyvendino kartu su Kauno technologijos universitetu, Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir Fizinių ir technologijos mokslų centru. UAB "Precizika Metrology" linijinių matų gamybos technologijų ir poslinkių matavimo sistema naudojama, kai reikia labai tiksliai išmatuoti linijinį ar kampinį poslinkį. Toks tikslumas reikalingas technologiniuose įrenginiuose. Pavyzdžiui, automatiniuose metalo ir kitų medžiagų apdirbimo centruose, matavimo, nanotechnologijos ir daugelyje kitų įrenginių, kuriuose yra daug tiksliai judančių sistemų, mazgų, kuriems valdyti turi būti matuojamas poslinkis. Kuriant, sistemą buvo sukurtos ir pradėtos naudoti linijinės matavimo skalės, teikiančios visą informaciją apie tiesaus judesio parametrus: poslinkio dydį, judančio mazgo padėtį ir tiesaus judesio paklaidą.

2011 m.

UAB "BIOK laboratorija". Pirmą kartą Ūkio ministerijos organizuotą "Verslo ir mokslo partnerystė 2011" konkursą laimėjo Lietuvos kosmetikos gamintoja UAB "BIOK laboratorija". Konkurso laimėtoja, bendradarbiaudama su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu sukūrė ir rinkai pristatė pirmąsias lietuviškas dantų pastas "Ecodenta", kurios pagamintos naudojant pažangų kalcio kompleksą "Kalident" ir natūralias sudedamąsias dalis. UAB "BIOK laboratorija" jau 20 metų pagal naujusias žinias kuria, gamina ir į rinką tiekia labiausiai vartotojų poreikius atitinkančius kosmetikos produktus. Įmonė nuolat stebi vartotojų atsiliepimus, bendradarbiauja su specialistais ir ieško naujovių žaliavų rinkoje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2017-09-25